Pismo Święte dla najmłodszych

 

Żyjemy w kraju katolickim i to właśnie chrześcijaństwo jest u nas religią dominującą. Większość osób mieszkających w naszym kraju to katolicy mimo tego, że sporo z nich nie uczęszcza systematycznie do kościoła. W tej religii chcemy jednak wychowywać nasze dzieci i wpajać im najcenniejsze wartości pochodzące z Pisma Świętego. Warto jednak zakupić taką wersję Biblii, która będzie dla nich najbardziej zrozumiała.

Biblia przeznaczona dla dzieci

biblia dla dzieciNie da się ukryć, że Biblia jest księgą pełną najróżniejszych symboli. Często nawet teologowie mają problem z rozgryzieniem niektórych kwestii zawartych w tej świętej księdze. Generalnie Biblię powinien przeczytać każdy katolik przynajmniej raz w swoim życiu. Zawiera ona całe mnóstwo cennych wskazówek, które pozwolą nam przejść przez życie zgodnie z boskimi wskazówkami i regułami wyznaczonymi przez Boga. Dla osób w młodym wieku Biblia często nie jest zbyt zrozumiała. Jest ona napisana dość trudnym językiem i w wielu kwestiach musimy się domyślać co autorzy Biblii chcieli przekazać. Właśnie dlatego powstała Biblia dla dzieci, która w dużej mierze składa się z ilustracji ułatwiających młodym czytelnikom przyswajanie wiedzy. W takiej wersji Biblii dodatkowo zmieniono charakter pisowni by język ten był bardziej zrozumiały. Pomija się w niej również te kwestie, które są trudne do zrozumienia a wybiera jedynie najważniejsze fragmenty.

Obecnie Biblia dla dzieci to świetny prezent na komunię dla naszych bliskich. Dzięki takiej wersji Pisma Świętego dzieci będą mogły o wiele lepiej zrozumieć przekaz płynący od Boga. Gdyby dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej miało przeczytać oryginalną wersję Biblii to z pewnością szybko by zrezygnowało już po kilku stronach. Wersja obrazkowa jest stworzona po to by zachęcić dzieci do wgłębiania się w życie Jezusa.