Polecane karmy hypoalergiczne dla psów

Psy, podobnie jak ludzie, mogą cierpieć na różne dolegliwości. Coraz częściej zdarza się, że mają alergię. Może ona wystąpić w każdym momencie życia psa. Nawet stary pies może nabawić się alergii pokarmowej. Nie jest ona wrodzona. Może doprowadzić do niej wprowadzenie nowych produktów do psiej diety.

Psy z alergią powinny jeść karmę hypoalergiczną

karma hypoalergiczna dla psówJeśli nasz pies ma alergię bardzo ważna jest jego dieta. Po wizycie u weterynarza i sprawdzeniu jakie alergeny dokuczają naszemu psu otrzymamy wskazówki na temat jego dalszego żywienia. Najlepszym rozwiązaniem jest karma hypoalergiczna dla psów. Nasz pupil będzie miał odpowiednio skomponowany posiłek, którego nie będziemy musieli mu codziennie przyrządzać. Zawarte w karmach hypoalergicznych hydrolizowane białko ma znacznie niższy potencjał alergenny. Ze względu na wyższe prawdopodobieństwo pojawienia się kamieni moczowych u małych psów karma obniża poziom nasycenia moczu. Specjalne połączenie składników takich jak biotyna, niacyna oraz kwas pantotenowy może dodatkowo wspomóc odporność skóry, co jest szczególnie ważne, bo piec z alergia często się drapie. Większość karm hypoalergicznych pozbawiona jest glutenu, który jest składnikiem najczęściej uczulającym nasze psy. Mają też w składzie węglowodory oczyszczone. Karma wspomaga procesy przeciwzapalne. Jest lekko strawna i nadaje się również dla psów z problemami z układem pokarmowym. Dostarcza psu wszelkich niezbędnych mikroelementów.

Psom cierpiącym na alergię najczęściej dokucza świąd. Jeśli zaobserwujemy, że nasz czworonóg często się drapie, ociera o meble lub wyciera się w dywan warto przyjrzeć się temu bliżej. Być może cierpi na alergię pokarmową i potrzebuje specjalistycznego żywienia. Jeśli mamy podejrzenia, że nasz pies jest na coś uczulony udajmy się do weterynarza.