Pompy ciepła dobrym rozwiązaniem na ogrzewanie.

Pompa ciepła to z roku na rok coraz popularniejsze rozwiązanie. W zależności od rodzaju wykorzystuje ciepło gromadzone w powietrzu, wodzie albo gruncie. To jeden z najoszczędniejszych, najbardziej efektywnych i ekologicznych sposobów uzyskania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania domu. Zastanawiasz się nad ogrzewaniem budynku i wody pompą ciepła? Dowiedz się więcej na temat rodzajów pomp ciepła, ich zastosowania oraz wymogów, jakie trzeba spełnić, by instalacja działała prawidłowo.

Nowoczesne rodzaje ogrzewania w postaci pompy

powietrzne pompy ciepłaIstnieje parę rodzai pomp ciepła, a do najpopularniejszych należą powietrzne pompy ciepła – ich popularność wzrasta, gdyż na starcie nie wymaga poniesienia wysokich kosztów. Źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz. Dzieli się na typu powietrze-powietrze oraz powietrze-woda (ciepło transportowane do obiegu grzewczego i zbiornika z gorącą wodą). Pompę powietrzną można wykorzystywać w każdych warunkach. W tym wypadku konieczne jest jednak wyposażenie nieruchomości w inne, dodatkowe źródło ogrzewania, które będzie wspomagało pracę pompy lub ją zastępowało w okresie największych różnic temperatur w środku, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Zaleca się łączenie takiej pompy ciepła z układami niskotemperaturowymi np. ogrzewaniem podłogowym. Ciekawym rozwiązaniem są również układy hybrydowe łączące zalety pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi.

Duże możliwości pomp ciepła oraz niższe ceny powodują, że coraz więcej inwestorów życzliwym okiem spogląda na ten rodzaj instalacji. Pompy ciepła mają bowiem wiele zalet. Pozwalają znacząco ograniczyć koszty ogrzewania, a energia pochodząca do ich zasilania pochodzi ze źródeł odnawialnych. Obecne czynniki chłodzące znajdujące się w wymiennikach również można zaliczyć do ekologicznych.

Scroll to Top