Praktyczny kubek niekapek

 

Maluchy rodzą się z umiejętnością ssania, ponieważ przez ostatnie miesiące życia płodowego, intensywnie ćwiczą tą umiejętność. Choć ssanie kciuka, to co innego niż ssanie piersi mamy, to maluchy raczej nie mają z tym kłopotu. Na naukę samodzielnego picia przyjdzie jeszcze czas.

Jak wyglądają kubki niekapki?

kubek niekapek canpolPrzez pierwsze miesiące życia, maluchy piją wyłącznie mleko z piersi mamy lub z butelki. Dopiero kiedy zaczną mu mu rosnąć ząbki i będzie miał opanowany chwyt rączkami, to można zacząć naukę samodzielnego picia. Idealnym naczyniem do tego jest kubek niekapek lovi. Jest on przede wszystkim wykonany z bezpiecznych materiałów i jest lekki. Po bokach posiada wygodne w trzymaniu uchwyty, które są dopasowane do małych rączek. Kubki niekapki mają najczęściej pojemność dwustu lub dwustu pięćdziesięciu mililitrów i mają praktyczną podziałkę na zewnętrznej stronie. Kubki składają się z kilu elementów, które można w razie potrzeby umycia rozkręcić. Butelka ma ergonomiczny kształt, praktyczną zatyczkę chroniącą zawartość kubka przed wylaniem w trakcie transportu. Na górze znajduje się miękki, silikonowy ustnik ułatwiający pobieraniu płynu. Może on być wstępem do nauki picia przez rurkę. Kubki niekapki są przeźroczyste, żeby było widać ile jest płynu w środku. Co najważniejsze, kubki marki lovi są wykonane z materiałów wolnych od BPA. W sprzedaży znajdziemy kubki w różnych kolorach i z nadrukami dopasowanymi dla chłopców i dziewczynek, a można je znaleźć w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt.

Kubki tego typu są przeznaczone dla dzieci w wieku od dziewięciu miesięcy. Są one bardzo praktyczne, ponieważ dziecko może samo z niego korzystać bez naszej pomocy i można je zabrać na spacer. Maluch może przez kubek pić dowolny płyn.

 

Scroll to Top