miód

Prawdziwe miody z miętą

Dla wielu z nas jesienne wieczory kojarzą się z kosem, książką lub serialem i herbatą. Co jeśli ta herbata dawałaby nam nie tylko smak i rozgrzewała ale poza smakiem była jeszcze dobra dla naszego zdrowia? Jest to oczywiście możliwe, jeśli postawimy na dodatek daru natury, który często niedoceniony jest tak naprawdę złotym środkiem na wszystko.

Zalety miodu z miętą

miódMowa tutaj o tych produktach, które na przykład mamy dzięki pszczołom. Najbardziej znany wśród nich jest oczywiście miód. Jest jego bardzo dużo rodzajów. Jednak nie każdy rodzaj przypadnie do gustu dzieciom, nie każdy smakuje z herbatą. Są też i takie osoby, które niekoniecznie lubią jeść ,,czysty” miód a przecież to samo zdrowie. Na szczęście i na to jest rozwiązanie a mianowicie miód z dodatkami ziół czy owoców. Przykładowo miód z miętą jest bardzo popularny wśród nich, ponieważ ma orzeźwiający smak, idealny na letnie dni- rozpuszczony w zwykłej wodzie tworzy świetny, słodki a zdrowy napój idealny dla dzieci. Pamiętajmy jednak,, aby również i na ten dodatek zwracać uwagę- powinien on być z ekologicznych upraw, ponieważ jest on mielony i dokładany do miodu. Najlepiej oczywiście kupować miód z dodatkami ze sprawdzonych źródeł, od pszczelarzy, którzy dodają miętę z własnego ogródka a nie z marketu, bez oprysków i bez dodawania do gotowego produktu wzmacniaczy smaku czy dodatkowych aromatów bo tak się zdarza w przemysłowych produkcjach dla marketów.

Warto stawiać na nasze, polskie produkty, które są wytwarzane przez pszczelarzy z pasją i poświęceniem. Przecież ta praca wymaga nakładu zarówno finansowego jak i czasu a miód jaki możemy kupić jest pewny, zdrowy i smaczny. Natomiast na tych z marketów warto spojrzeć na kraj produkcji jak również na skład, bo może nas zdziwić.