Przyczepki rowerowe wysokiej jakości

Nie każdy rodzic chce wozić dziecko na bagażniku, lub w specjalnym foteliku rowerowym, bo to nie do końca bezpieczny sposób. Dopóki maluch nie będzie samodzielnie jeździł na rowerze, musimy go przewozić i najlepiej w przyczepkach.

Jak wykorzystać przyczepkę rowerową?

przyczepka rowerowaWiększość rodziców wozi dzieci w gondolach i spacerówkach, albo noszą w chustach. Jedynie aktywni sportowo rodzice decydują się innowacyjne rozwiązania umożliwiające bieganie z dzieckiem, lub jeżdżenie na rowerze. Przyczepka rowerowa jest dość nowym sprzętem na naszym rynku i z roku na rok zdobywa coraz więcej fanów. Możemy w niej wozić dziecko jadąc na rowerze, lub biegać, bo posiada demontowane elementy, które powodują, że łatwo i szybko zmieniamy przyczepkę w wózek. Konstrukcja przyczepki została wykonana z lekkich rurek aluminiowych, które doskonale chronią malucha jadącego w środku. Zewnętrzne poszycie jest uszyte z wodoodpornego materiału, a siedzisko zostało wyłożone miękką pianką zapewniającą odpowiednie podparcie dziecku. Z boku przyczepka posiada duże oka z zabezpieczającą siatką przeciw owadom, a przednia klapa zapinana na zamek stanowi wejście i wyjście z przyczepki. Kiedy odkręcimy od przyczepki wysięgnik i zamienimy do na małe koło, to stanie się ona praktycznym wózkiem do biegania. Po złożeniu przyczepka nie zajmuje wiele miejsca i dodatkowo jest bardzo lekka, więc bez problemu poradzi sobie z nią każda mama. Możemy w niej przewozić maksymalnie dwójkę dzieci o wadze nie przekraczającej czterdziestu kilogramów.

Przyczepki możemy kupić w sklepach internetowych, albo rowerowych. Na rynku jest dostępnych kilka firm produkujących wysokiej jakości sprzęt, ale przed zakupem warto sprawdzić, czy przyczepka do roweru spełnia wszystkie konieczne wymogi bezpieczeństwa.