Psi salon fryzjerski w Warszawie

 

Zapewne każdy z Was w swoim otoczeniu znajdzie takie osoby, które w pełni oddają się swoim zainteresowaniom. Wiedzą na dany temat wszystko i zarażają ową wiedzą innych. Osobiście mam taką przyjaciółkę, której pasją są psy. Wraz ze swoimi dwoma psami jeździ w jednej wystawy na drugą. Ostatnio przyjechała do mnie i z wielkim podekscytowaniem omawiała strzyżenie psów według FCI w Warszawie.

Strzyżenie pupila zgodnie z najwyższymi standardami FCI

strzyżenie psów według FCI w WarszawieByć może nie każdy z Was wie czym dokładnie jest wspomniane przeze mnie wcześniej FCI; otóż jest to Międzynarodowa Federacja Kynologiczna. To własnie tamtejsi uczeni wyznaczają  dokładne opisy, wyróżniają szczególne cechy konkretnych ras psów. Wyznaczają wszelkie trendy i standardy, którym później wszyscy właściciele rasowych psów starają się sprostać ponieważ jest to jedno z wymagań podczas startu we wszelkiego rodzaju zawodach i wystawach. A trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że akurat strzyżenie psów według FCI w Warszawie nie jest czymś, o co szczególnie łatwo. Mogłoby się wydawać, że skoro mieszamy w stolicy kraju to dostęp do usług na profesjonalnym poziomie nie powinien być szczególnie ograniczony. Tymczasem z dziecinną łatwością można znaleźć salon fryzjerski dla psów,jednak jak już się któryś z nich odwiedzi to często spotyka się mało wykwalifikowaną kadrę, gdzie wiedza osób które nas obsługują ogranicza się do tego, że sierść, czy też włosy psa należy po prostu ściąć na krótko.

Tymczasem nic bardziej mylnego. Każda rasa ma wyznaczone określone standardy, które należy spełnić. Czasem włosy na uszach psa powinny zostać długie, a pani w salonie próbuje nam wmówić,że wcale tak nie jest. Mnie pasją do wystaw psów zaraziła właśnie przyjaciółka i od tej pory zwracam uwagę na detale.