Rosyjska porcelana Łomonosow

Wytworne przyjęcie a także codzienne spożywanie posiłków w domu, podejmowanie gości, wymaga dobrej jakościowo porcelany. Wyroby rosyjskiej manufaktury Łomonosow, dostępne są również w Polsce. To piękna i jakże odmienna, klasyczna oferta, składająca się z wielu modeli i fasonów porcelany kawowej, zestawów obiadowych i pojedynczych filiżanek ze spodkiem.

Tradycyjne zestawy rosyjskiej porcelany Łomonosow

łomonosow porcelanaNie tylko Chiny są eksporterem porcelany na światowe rynki. Również rosyjskie wyroby porcelanowe cieszą się dużym zainteresowaniem. W Polsce od niedawna można nabyć eleganckie zestawy porcelany obiadowej. Dla wszystkich miłośników zastaw stołowych łomonosow porcelana z klasą i tradycją, dostarcza na polskie stoły zestawy śniadaniowe, obiadowe i popołudniowe na podwieczorek lub kolację przy świecach. Czym zatem charakteryzuje się porcelana Łomonosow. Przede wszystkim można ją określić jako zróżnicowaną pod względem dekoracji. Liczne kobaltowe, złocone i srebrzone filiżanki i spodeczki, posiadają wyjątkowo piękne i stylowe kształty. W zestawach obiadowych, kawowych i śniadaniowych, odnajdziemy serwisy dla 4, 6, 12 osób. Istnieje także możliwość zakupu na sztuki, pojedynczych elementów, np. filiżanki ze spodkiem. Wśród charakterystycznych zdobień znajdziemy takie, które nawiązują do najlepszych czasów rosyjskiej historii. Zestawy Paw Carycy, kobaltowa siatka, zimowy wieczór, śpiewający ogród, to tylko niektóre fasony.

Rodem z carskiej Rosji na polskie stoły. Tak właśnie prezentuje się bogata oferta porcelany Łomonosow. To bardzo eleganckie fasony i zestawy śniadaniowe, obiadowe, kawowe. Łomonosow to klasyka gatunku, która zaspokoi najbardziej wybrednych konsumentów. Dominują kolory biało – błękitne i kobaltowe z dodatkiem złota.