Siatka dla ochrony drzew i krzewów

Każdy ogrodnik i sadownik, a także osoby posiadające pojedyncze drzewka i krzewy owocowe, stanął kiedyś przed problemem ptaków, które wyjadają owoce. O ile kilka ptaków nie zrobi większej krzywdy, o tyle całe stado może całkowicie pozbawić zbiorów w danym roku lub przynajmniej mocno je ograniczyć. Jak się przed tym problemem bronić?

Zastosowanie siatek na ptaki daje dobre efekty

siatka na ptakiZwykłe odstraszanie ptaków nie zawsze jest skuteczne. Mogą się co prawda wystraszyć hałasu, ale wkrótce wrócą w podobnej liczbie, równie żarłoczne co wcześniej. Dlatego właśnie sadownicy coraz częściej chronią swoje zbiory stosują różnego typu siatki na ptaki. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, które może nawet całkowicie usunąć problem wyjadania owoców. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne typy siatek o różnej wielkości oczek. Pozwalają one zarówno na okrycie pojedynczego drzewka lub krzewu, ale także na stworzenie sieci nad rzędem drzew. Można też rozciągnąć ją na stelażu, aby stworzyć tunel nad roślinami. Dzięki temu bez problemu będzie można pod nimi przejść, aby doglądać z bliska drzew i krzaczków czy też po prostu spędzić popołudnie na drzemce w cieniu liści lub z kawą. Oczywiście należy taki tunel wykonać w ten sposób, aby całkowicie zasłonić wejście do niego, aby ptaki nie miały możliwości dostać się pod siatkę nawet przypadkowo. Ogrodowa siatka na ptaki powinna być dobrana w taki sposób, aby nawet z zewnątrz ptaki nie miały możliwości wydziobywać owoców. Rozmiar oczek nie może też być na tyle duży, aby mogły się między nimi przeciskać i utknąć.

Dobre siatki na ptaki wykonane są solidnie, z dobrej jakości materiału, dzięki czemu mogą przetrwać bardzo długo i posłuży przez kilka sezonów. Jest to bardzo opłacalny wydatek, ponieważ dzięki niemu ptaki nie będą niszczyć zbiorów, a sadownik nie będzie się irytował, że ptaki znów zjadają wszystkie owoce z drzew i krzewów.

Scroll to Top