Skład steków sojowych

Trend niejedzenia mięsa rozpowszechnia się na świecie coraz bardziej. Ludzie kierując się dobrostanem zwierząt szukają w sklepach wszelkich wyrobów, które w swoim składzie nie posiadają białka zwierzęcego. Obecnie możemy spotkać w restauracjach i w sklepach bardzo dużo takich asortymentów, które zyskują coraz większą popularność.

Obiad ze stekami sojowymi

steki sojoweWyroby wegańskie różnią się tym od wegetariańskich, że nie mogą posiadać białka zwierzęcego. Niekiedy ludzie kupują takie produkty nie ze względu na przekonania ale również ze względu na uczulenie na białko zwierzęce. Obecnie możemy kupić naprawdę wiele różnych rodzajów asortymentów, nawet steki sojowe. Wyglądają one identycznie jak mięsne steki, z tym że w smaku wyczuwalna jest delikatność przypraw ziół oraz soi. Podczas produkcji tego typu asortymentu firmy muszą zwracać szczególną uwagę na zagrożenia zarówno pod względem białka zwierzęcego jak i mikrobiologii. Coraz więcej zakładów rozszerza profil swojej działalności właśnie o wyroby ,,wege”. Steki sojowe możemy dostać już w restauracjach, jak różnego typu hamburgery czy dania przypominające swoim wyglądem mięsne potrawy, pachnące również apetycznie ale produkowane wyłącznie z białek pochodzenia roślinnego. Musimy pamiętać jeszcze, że soja, która jest używana do takich produktów jest silnym alergenem i wcześniej zwróćmy uwagę na to, czy możemy ją bezpiecznie spożywać.

Trend żywności wegańskiej rozpowszechnia się również w naszym kraju. Jest to spowodowane przekonaniami młodych ludzi ale również smakiem potraw wegańskich, które mają swoich zwolenników właśnie z powodu na ten aspekt. Jest to smak oryginalny i delikatny, potrawy są lekko strawne mimo dużej ilości błonnika oraz powodują, że czujemy się lekko i dobrze.