Skutery dla osób niepełnosprawnych

 

Gdy ktoś nagle traci swoją sprawność ruchową, na początku bardzo trudno jest mu pogodzić się z takim a nie innym stanem rzeczy. Dlatego takiej osobie należy udzielić pomocy. Jednak nie tylko takiej słownej i w formie pocieszenia. Ta pomoc powinna być przede wszystkim praktyczna.

Skuter elektryczny czy wózek inwalidzki?

skuter elektryczny inwalidzkiTaką praktyczną pomocą będzie przede wszystkim zakupienie sprzętu, który danej osobie zwróci choć odrobinę jej wolności. Na rynku mamy dwa takie sprzęty, mianowicie skuter i klasyczny wózek. Co warto wybrać? Bez wątpienia dużo lepszą opcją i wyborem jest oczywiście skuter elektryczny. Jednak dlaczego? Warto zwrócić uwagę na podstawowe różnice. Otóż przede wszystkim skutera nie trzeba napędzać siłą własnych rąk, co niestety jest konieczne w przypadku wózka inwalidzkiego. Skuterem można zatem bez problemu wjechać do autobusu, podjechać pod górkę, a nawet rozpędzić się nieco w drodze do sklepu. Poza tym takie skutery mają naprawdę bardzo wygodne siedziska. Dlatego też siedzenie na nich jest komfortowe i nie nuży. Wózek inwalidzki natomiast takich wygodnych siedzisk nie ma. Kolejną kwestią są dodatkowe udogodnienia. Taki skuter elektryczny inwalidzki ma oświetlenie, czasem również inne dodatkowe opcje. Natomiast wózek inwalidzki jest ich całkowicie pozbawiony. Jak zatem widzimy, dużo bardziej opłaca się zainwestować w skuter elektryczny. Jest on co prawda nieco droższy, jednak gwarantuje osobie niepełnosprawnej dużo większą swobodę. Na tym natomiast nam zależy.

Obecnie na rynku jest naprawdę mnóstwo skuterów elektrycznych. Są one w różnych cenach, zatem każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Poza tym bardzo często można je zakupić z tzw. drugiej ręki. To ogromny plus, ponieważ wówczas ich ceny są o wiele niższe.