Smog i pył można zatrzymać

W ostatnich latach coraz częściej możemy usłyszeć o szkodliwości palenia w piecach. Mówi się o tym, że węgiel powoduje znaczne zanieczyszczenie powietrza, a temat ten powraca praktycznie każdej zimy. Jednak nie jest to najwidoczniej wystarczające do tego, aby przekonać ludzi do przerzucenia się na mniej szkodliwe sposoby ogrzewania mieszkań.

Maski ochronią nas przed smogiem

maski ochronne przeciwpyłowe i antysmogoweAby przekonać się o tym, jak bardzo powietrze jest obecnie zanieczyszczone wystarczy odwiedzić odpowiednie strony internetowe. Znaleźć tam możemy pomiary szkodliwych substancji w powietrzu praktycznie w każdym miejscu w Polsce. Nie należy ich lekceważyć, ponieważ każda godzina wdychania takiego zanieczyszczenia jest bardzo szkodliwa. Niebezpieczne substancje osadzają się bowiem na naszych płucach powodując najróżniejsze choroby. Aby się o tym przekonać wystarczy odwiedzić jakikolwiek szpital w którym będzie oddział płucny. Większość pacjentów to będą osoby, które mają problemy ze zdrowiem na skutek palenia papierosów, lub właśnie wdychania smogu. Aby się przed tym uchronić wystarczy zakupić maski ochronne przeciwpyłowe i antysmogowe. Działają one na zasadzie zatrzymywania niebezpiecznych pyłów na filtrze zamontowanym po wewnętrznej ich stronie. Mogą być bardzo przydatne dla osób, które mieszkają w większych miastach, gdzie palenie węglem w zimie jest bardzo popularnym sposobem ogrzewania mieszkania. Każdorazowe wyjście na pole w takich miejscach naraża nas bowiem na niebezpieczny wpływ szkodliwego smogu.

Pyły znajdujące się w powietrzu mogą osadzać się na płucach. Powoduje to nieodwracalne szkody i zatyka pęcherzyki płucne, co wpływa na zdrowie człowieka. Należy więc, w każdy możliwy sposób zabezpieczać się przed takimi sytuacjami, a najlepszym na to sposobem będzie kupienie odpowiedniej maski.