Solidna nawierzchnia elastyczna

 

To, po czym chodzimy każdego dnia wbrew pozorom ma duże znaczenie. Zwłaszcza w odniesieniu do dzieci, które sporo czasu spędzają na beztroskiej zabawie. Najwięcej zagrożeń czyha na nie na placach zabaw, gdyż tam nie trudno o upadek.

Z czego są zrobione elastyczne nawierzchnie?

nawierzchnia elastycznaW dużych miastach jest bardzo dużo chodników, alejek i dróg z asfaltu, które stanowią miejsca do spacerowania czy jazdy na rowerach i hulajnogach. Kiedyś także na takich nawierzchniach były budowane place zabaw, ale dziś jest to niespotykane, bo nie są one bezpieczne. Dziś w miejscach, gdzie bawią się dzieci stosowana jest nawierzchnia elastyczna, która świetnie amortyzuje upadki. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ w razie ewentualnego upadku, dzieci nie zrobią sobie krzywdy. W ofercie wielu producentów znajdują się specjalne pianki poliuretanowe, które są łatwe w montażu i posiadają idealny stopień elastyczności. Innym rodzajem elastycznej powierzchni są maty gumowe, mające przeważnie dwie warstwy, z czego pierwsza jest wykonana z syntetycznego kauczuku, który jest odporny na ścieranie, uszkodzenia, wgniecenia czy działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, mróz czy promieniowanie słoneczne. Równie dobre są nawierzchnie nalewane na wcześniej przygotowane podłoże, które przeważnie można spotkać na różnych boiskach. Niektórzy tego typu nawierzchnia układają na tarasach, zwłaszcza jeżeli mają dzieci. Wyglądają one bardzo estetycznie, dzięki czemu mają szerokie zastosowanie w miejscach publicznych.

W przypadku elastycznych nawierzchni, głównym założeniem jest stworzenie bezpiecznej powłoki, która będzie trwała i na długo zachowa swoje walory. W sprzedaży dostępne są w wielu fasonach i kolorach, a również mogą mieć wykonane przeróżne nadruki.