Solidny rozdrabniacz do drewna

 

Produkcja mebli to obecnie branża ściśle związana z materiałem jakim jest drewno. Niemniej jednak obecnie produkowane meble nie powstają z drewna nieprzetworzonego. W przeszłości wszystkie meble tworzone były tylko i wyłącznie z litego drewna. Powodowało to jednak generowanie dużej ilości odpadów bowiem drewno na meble musiało być idealne pod każdym względem.

Rozdrabniacze do drewna – jakie kupić?

rębakiWycinanie drzew dużej ilości drzew to obecnie dość spory problem. Nie chodzi tu jednak o drewno opałowe ale takie, z którego produkuje się różne towary. Podczas tych produkcji najczęściej bywało tak, że generowane były duże ilości skrawków, które nie nadawały się do niczego. W związku z tym ktoś wpadł na pomysł przetwarzania wiórów drzewnych. Przetwarzanie to odbywa się z wykorzystaniem urządzeń jakimi są solidne rębaki. Cały proces wygląda w taki sposób, że wszystkie kawałki drewna które nie nadają się do produkcji wrzucane są do rębaków. W ten sposób powstają wspomniane wcześniej wióry drzewne, które następnie przechodzą różne procesy. Najważniejszym z tych procesów jest prasowanie. Otóż wióry drzewne połączone z odpowiednimi żywicami i klejami poddawane są prasowaniu czego efektem jest płyta. Zastosowanie takich płyt jest ogromne ale największym ich odbiorcą są firmy zajmujące się produkcją mebli. Płyty powstałe w opisany wcześniej sposób są dodatkowo ozdabiane specjalną okleiną i wzmacniane. Dzięki temu powstają bardzo estetyczne i funkcjonalne meble, które trafiają do naszych domów.

Ogólnie rzecz biorąc wspomniane w tym tekście rębaki bardzo przyczyniły się do ochrony polskich lasów. Dzięki nim drzewo, które jest ścięte przetwarzane jest niemalże w całości. Jedynymi odpadami są liście oraz korzenie. Drewno lepszej klasy używane jest do produkcji krzeseł czy stołów a z kolei to gorsze trafia do wspomnianych rozdrabniaczy.

 

Scroll to Top