Sprzedaż klocków podobnych do Lego

Mój sklep z zabawkami cieszył się ogromnym powodzeniem przez wzgląd na przystępne ceny. Raz nawet zdecydowałam się wprowadzić do oferty klocki znanej i cenionej marki, jednak były one drogie i klienci nie decydowali się na ich zakup, co mnie ostatecznie nie zdziwiło.

Niska cena klocków podobnych do Lego 

klocki ala legoCały towar zwróciłam dostawcy, który zaoferował mi inne rozwiązanie. W ofercie posiadał klocki ala lego, które były o ponad połowę tańsze, ale kompatybilne z oryginalnymi. Nie mogłam takiej okazji przepuścić i zamówiłam kilkadziesiąt zestawów tych klocków. Wyglądały identycznie jak Lego i można było z nich budować podobne konstrukcje. Kiedy klocki pojawiły się w moim sklepie w sprzedaży, to od razu zaczęłam zachęcać klientów do zakupu. Umieściłam dużą cenę na każdym opakowaniu, żeby każdy klient wiedział, że te klocki były tanie. Niska cena nakłoniła klientów do zakupu tych klocków i wszystkie zamówione zestawy sprzedawałam w przeciągu zaledwie tygodnia. Od razu zgłosiłam się do dostawcy, ale tym razem zamówiłam większą ilość klocków. Sprzedawały się doskonale. Dla swojego syna wzięłam dwa zestawy klocków, ponieważ on uwielbiał się nimi bawić. Nie zauważył żadnej różnicy i był przekonany, że dostał właśnie klocki Lego. Dzieciaki się na tym nie znały, ale rodzice już tak i to oni wydawali pieniądze na zabawki. Dzięki wprowadzonej przeze mnie nowej ofercie na tanie klocki, klienci mogli je kupować swoim pociechom. Każdy tak naprawdę był z tego bardzo zadowolony.

Dostawca coraz częściej zaczął mi oferować tańsze zabawki, ponieważ zauważył, że cieszyły się one większym zainteresowaniem. W okolicy, gdzie prowadziłam sklep nie było zbyt wielu zamożnych klientów, dlatego dbałam o asortyment, który był dostępny na każdą kieszeń.

Scroll to Top