Stosowanie maści konopnej

Kosmetyki są niesamowicie dochodową branżą, w której robi zakupy niemalże każdy z nas. Możemy je kupić w aptekach, sklepach kosmetycznych, drogeriach czy specjalnych zielarskich punktach. Jednak nie wszystkie wykazują takie samo działanie.

Co znajdziemy w składzie maści konopnej?

maść konopna carunW ostatnich latach dużo się mówi o konopi siewnej, która rewolucjonizowała branże kosmetyczną. Jest to roślina, która zawiera cenne kwasy tłuszczowe Omega – 3 i Omega – 6 w idealnych proporcjach, witaminę E i C, cynk, a także wysokiej jakości białko i błonnik pokarmowy. Oprócz tego konopie posiadają aż sześćdziesiąt unikalnych kannabinoidów, z czego najbardziej są znane CBD, CBG czy CBGA. Ta wspaniała roślina jest powszechnie stosowane nie tylko w kosmetyce, ale również w medycynie, zwłaszcza krajach Azji. W Polsce możemy między innymi kupić olejki, kremy, balsamy czy maści zawierające ten składnik. Ich cena w dużej mierze zależy do zawartości stężenia olejku konopnego. Im jest ono wyższe, tym wyższa skuteczność produktu, ale to też wiąże się z wyższą ceną. Klienci bardzo często interesuje maść konopna Carun, ponieważ wykazuje uniwersalne działanie i przeciwdziała wielu schorzeniom. Zawiera czysty olejek konopny, ekstrakt z zielonej części konopi oraz kompozycję olejków eterycznych. Ponadto skład maści został wzbogacony o olejek z lawendy czy olejek cytrynowy. Regularne stosowanie maści konopnej pomaga w walce z egzemą, łuszczycą, trądziku, grzybicy czy nawet bólach głowy. Jest w stu procentach bezpieczna.

Cena maści konopnej marki Carun zależy od stężenia aktywnych składników. Możemy ją kupić za czterdzieści, sześćdziesiąt, a także sto złotych. Ważne żeby produkt posiadał wymagane certyfikaty, potwierdzające jego jakość, naturalny skład i źródło pochodzenia.