Szkolenia BHP nowoczesną metodą

Zapewnienie uczestnictwa w szkoleniach z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Nie tyczy się to tylko nowych pracowników, którzy zaczynają pracę na nowym stanowisku, ale i tych, którzy już pracują. Jest to wymagane przez prawo i ściśle kontrolowane.

Szkolenia BHP metodą online

bhp onlineNajwiększym problemem szkoleń bhp jest konieczność przerwania pracy pracownikom, tak by mogli oni odbyć szkolenie. W przypadku dużych firm, z systemem kilku zmianowym przeprowadzenie szkoleń rozciąga się na kilka dni, albowiem instruktor pracuje kilka godzin w tygodniu i nie ma możliwości by w ten czas przeszkolić pracowników wszystkich zmian. Ponadto jego czas kosztuje. Dlatego bardzo wygodnym zarówno dla pracodawcy jak i samych pracowników wydaje się być kurs bhp online. Daje on możliwość swobody i doboru czasu, albowiem każdy pracownik samodzielnie może w wolnym czasie takowy kurs przeprowadzić. Ponadto cena wykupu internetowego kursu bhp, zwłaszcza na pewien czas, jest znacznie niższa niżeli przeprowadzenie go przez osobę z firmy szkoleniowej. Warto zauważyć, że jest to z pewnością wygodne rozwiązanie nie tylko dla pracowników produkcji, ze względu na oszczędność czasu i dostosowanie się do godzin ich pracy, ale również dla pracowników biurowych. Mogą oni odbyć kurs bez konieczności odrywania się od pracy w dowolnym momencie. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest także ciekawsza forma szkolenia. Duża ilość materiałów audiowizualnych, ułatwiają naukę oraz sprawiają, że jest ona ciekawsza, co przekłada się na zaangażowanie i ilość zachowanej po szkoleniu wiedzy.

Zdecydowanie zatem warto wziąć pod uwagę przeprowadzenie szkoleń w e-learningu, zamiast typowego rozwiązania jakim jest wizyta szkoleniowca. Nie tylko jest to korzystniejsze pod względem finansowym, ale także daje lepsze efekty końcowe.