Szkolenia CIT dla księgowych

Od wielu lat zajmuję się obsługą księgowa firm. Mam swoją działalność gospodarczą od wielu lat i doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest śledzenie zmian pojawiających się w przepisach dotyczących podatków. Staram się być jak najbardziej profesjonalną księgową, dlatego często uczestniczę w kursach i szkoleniach organizowanych zarówno przez jednostki z sektora publicznego, jak i prywatne przedsiębiorstwa. 

Szkolenia o prawie podatkowym

szkolenie citRozliczanie firm z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Czasami bardzo trudne jest odpowiednie przypisanie wydatków do artykułów prawnych. W związku z tym tak ważne są dla mnie kursy. W poprzednim miesiącu odbyło się kolejne szkolenie CIT, na które pojechałam aż do Warszawy. W ostatnim czasie zaszło bardzo dużo zmian w aktach prawnych, a z nowym rokiem w życie wchodzą kolejne. Musiałam więc dowiedzieć się, co w prawie piszczy. Oczywiście sama również zgłębiam wiedzę na ten temat, jednak rozmowy ze specjalistami pozwalają na rozjaśnienie wielu kwestii. Na szkoleniach oprócz wiedzy mogę dowiedzieć się, jakie doświadczenia mają inne osoby pracujące w moim zawodzie. W ten sposób sama zdobywam nowe umiejętności oraz wiedzę, którą wykorzystuję podczas realizacji zleceń. Każde szkolenie wnosi coś nowego, rozjaśnia wiele kwestii i przede wszystkim upewnia mnie, że dobrze interpretuję wprowadzane przepisy. 

Szkolenie w Warszawie składało się aż z dwóch części. Pierwsza z nim związana była tylko z aktami prawnymi – prowadził więc ją czynni prawnik, specjalizujący się w tego typu tematyce. Druga część polegała na przełożeniu uzyskanych wcześniej informacji na praktykę. Każdy uczestnik otrzymał opis przypadku wpływów i wydatków firmy, na podstawie których musieliśmy określić należny podatek. Tak złożona forma sprawiła, ze bardzo wiele się nauczyłam. 

Scroll to Top