Szlafrok w ciąży

 

Kobiety spodziewające się potomstwa, muszą mieć odpowiednio dopasowaną odzież, ponieważ powiększający się brzuszek nie da się schować pod każdą bluzką, czy sukienką. Poza odzieżą codzienną, przyda się też specjalna piżama czy szlafrok.

W jakim szlafroku może chodzić kobieta ciężarna?

Szlafrok ciążowyPierwszy trymestr ciąży w większości przypadków nie jest widoczny u kobiet, ponieważ zmiany zachodzą głównie wewnątrz. Od około czwartego miesiąca, zaczyna się zaokrąglać brzuszek, który już nie mieści się w dotychczasowych ubraniach. Od tej chwili trzeba zacząć gromadzić odzież ciążową, która powinna być przede wszystkim wygodna dla mamy i bezpieczna dla maleństwa. Jeżeli planujemy kupić sobie piżamę, to warto także szlafrok ciążowy, ponieważ przyda się nam nie tylko w domu, ale także w szpitalu. Brzuch systematycznie rośnie do końca ciąży, więc wybierając rozmiar szlafroka, trzeba to wziąć pod uwagę i nie wybierać zbyt ciasnych modeli. Najlepsze są szlafroki odcinane nad brzuchem, które zamiast wiązania w pasie, mają je pod biustem. Dzięki temu, bez problemu będzie można się nim w całości zakryć. Co do długości szlafroka, to w sprzedaży znajdziemy najczęściej modele sięgające do połowy uda lub do kolan, gdyż takie są najbardziej praktyczne. Ważne, żeby był on wykonany z naturalnej bawełny, ponieważ zapewni ona doskonały przewiew. Taki model po ciąży też będzie dobry, ale oczywiście nie będzie już na nas tak dobrze leżał jak w okresie z dzidziusiem w brzuszku. Ceny szlafroków ciążowych zaczynają się od około 50 zł.

Odzież dla kobiet w ciąży kupimy w większości sklepów z ubraniami, które mają działy dla przyszłych mam lub dla osób puszystych. Jeżeli chodzi o cenę, to najtaniej je kupimy w sklepach internetowych, które mają też ich największy wybór.