Szybki proces pożyczkowy

W przypadku pożyczek oferowanych przez instytucje pozabankowe możemy spotkać się z bardzo szybkim procesem udzielenia kredytu. Nie tylko sam proces wypłacenia pieniędzy może być zautomatyzowany, ale również cały proces decyzyjny może nie wymagać ingerencji analityka.

Składowe szybkiego procesu

szybkie pożyczki bez bikZazwyczaj decyzje odnośnie przyznania finansowania w segmencie kredytów gotówkowych w banku zależy od konkretnego banku, w którym chcemy wziąć finansowanie. Termin udzielenia odpowiedzi na zapytanie kredytowe waha się od kilkunastu minut od wprowadzenia przez doradcę wniosku do około 2 tygodni, w przypadku szczególnie skomplikowanych tematów, albo w przypadku obniżonej możliwości analizy wniosków przez dany bank. Firmy pozabankowe bardzo mocno doinwestowały w nowoczesne rozwiązania z dziedziny fintech, dzięki którym cały proces przyznania kredytu jest zautomatyzowany nawet dla nowego klienta. W ten sposób, tworząc konto w odpowiednim serwisie, możemy w przeciągu kilkudziesięciu sekund otrzymać informację o woli instytucji finansowej. W pierwszej kolejności nasza aplikacja jest sprawdzana pod kątem dopasowania do modelu scoringowego na podstawie danych demograficzno-statystycznych. Jeżeli firma sprawdza nasze historyczne zaangażowanie w BIK to pobierany jest nasz BIK, jeżeli nie to po sprawdzeniu reszty informacji w pozostałych bazach informacji gospodarczych mamy wstępną decyzję. Szybkie pożyczki bez BIK mogą stać się faktem już po kilkudziesięciu sekundach od wprowadzenia wniosku. To nadzwyczaj szybki proces.

Oczywiście, poza niuansami związanymi ze scoringiem, naszą sytuacją w bazach informacji gospodarczej, już po uzyskaniu wstępnej, pozytywnej decyzji, nasze aplikacja może wymagać uwiarygodnienia konkretnymi dokumentami dochodowymi. Wówczas przejdzie na ścieżkę decyzji manualnej.