Tani komputer stacjonarny

 

Obecnie w sklepach ze sprzętem komputerowym znajdziemy modele stacjonarne i przenośne czyli wszelkie laptopy i tablety. Wiele osób dzisiaj posiada nawet kilka komputerów w domu, ponieważ każdy członek rodziny ma swój model.

Ile trzeba zapłacić za stacjonarny komputer?

cena komputera stacjonarnegoKiedyś komputery kosztowały bardzo dużo, dlatego też niewiele osób było na niego stać. Teraz, kiedy rynek jest wręcz przesycony sprzętem elektronicznym, komputer kupimy nawet za kilkaset złotych i wcale nie będzie on zły. Oczywiście dobór sprzętu powinien być dopasowany do celu, w jakim będziemy go wykorzystywali. Komputery mogą mieć różną pamięć RAM, pojemność dysku twardego, rodzaj karty graficznej i system operacyjny. To wszystko wpływa na jakość pracy, która jest najważniejsza. Cena komputera stacjonarnego jest najczęściej niższa niż laptopa, ponieważ kupując taki model, dostajemy jedynie sam komputer bez monitora, klawiatury czy myszki. Oczywiście tanie modele nie mogą się równać jakością z tymi za kilka tysięcy złotych, ale do domowego użytku z powodzeniem wystarczają. Jeżeli potrzebujemy mieć dobry, domowy komputer i mamy na niego nieco wolnego miejsca, to najlepszy będzie stacjonarny. Wystarczy do niego dokupić klawiaturę, myszkę i płaski monitor, aby można było grać, czytać artykuły w internecie czy zdalnie pracować. Za średniej klasy stacjonarny komputer trzeba zapłacić około pięćset – osiemset złotych. Doliczając do tego pozostałe elementy, za cały zestaw zapłacimy około półtora tysiąca złotych.

Jak widać komputer stacjonarny jest znacznie tańszy niż laptop, lecz nigdzie go ze sobą nie weźmiemy. Taki model doskonale się sprawdza w domu lub w pracy. W razie potrzeby, można do niego dokupować dodatkowe elementy lub powiększać miejsce na dysku, dzięki zewnętrznej pamięci.