Tani zabieg założenia wkładki antykoncepcyjnej

 

Bardzo często rodziny poprzestają na posiadaniu jednego dziecka lub, najczęściej ze względu na pracę, odkładają decyzję o kolejnym nawet na kilka lat. W takiej decyzji pomagają różne środki antykoncepcyjne, dzięki którym nie trzeba rezygnować z innych sfer życia.

Wkładka domaciczna jako skuteczna metoda antykoncepcyjna

tanie założenie wkładki domacicznej w PoznaniuWkładka, zwana potoczenie spiralą ze względu na kształt, może być stosowana nawet przez kobiety, które nie rodziły dziecka, choć zazwyczaj zaleca się ją paniom, które pierwszy poród mają za sobą. Ginekolog pomaga ustalić, która metoda będzie najbardziej odpowiednia i, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, umawia się z pacjentką na zabieg. Tanie założenie wkładki domacicznej w Poznaniu jest możliwe w profesjonalnych klinikach, choć i tak należy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Sam zabieg nie trwa długo. Dla niektórych pań może okazać się bolesny i wtedy ginekolog zaaplikuje znieczulenie miejscowe. Po pewnym czasie odbywa się wizyta kontrolna, żeby upewnić się co do samopoczucia pacjentki. Wkładka zapewnia skuteczność na kilka lat, w niektórych przypadkach nawet do sześciu lat. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów spirali, a ginekolog pomoże w wyborze odpowiedniej oraz wyjaśni ich działanie. Niektóre na przykład uwalniają hormon, który dodatkowo hamuje proces owulacji, inne, które w swoim składzie zawierają miedź, powodują zmiany w śluzie. Wszystkie jednak mają na celu wytworzenie środowiska, które nie sprzyja działaniu plemników, a tym samym zapobiegają zajściu w ciążę.

Sporą zaletą używania wkładki jest jej wysoka skuteczność antykoncepcyjna, ale nie tylko. Dzięki spirali, jeśli zdecydujemy się zajść w ciążę, w każdej chwili ginekolog może ją usunąć, a my możemy rozpocząć starania o dziecko.

 

Scroll to Top