tanie przeprowadzki z mazowieckiego

Tanie przeprowadzki i poszukiwania niedźwiedzia tybetańskiego uważanego za Yeti

Jako znakomitej sławy naukowiec od lat pracuję w znanym instytucie badawczym. Ze względu na swoje wysokie wykształcenie oraz największe doświadczenie wiele osób składa mi propozycje wyjazdu. Pewnego dnia pewien instytut z Azji zaprosił naszą placówkę z Warszawy do współpracy.

Tanie przeprowadzki i poszukiwania Yeti

tanie przeprowadzki z mazowieckiegoChodziło o szukanie i badanie niedźwiedzia tybetańskiego, który jest jednym z najrzadszych gatunków. Podobno miejscowi tubylcy często uznają go za legendarnego Yeti. Niestety każda taka ekspedycja musi być odpowiednio sponsorowana. U nas na szczęście była firma organizująca tanie przeprowadzki mazowieckie i ona dawała pieniądze na mniejsze podróże. Tym razem wszystko było bardziej zaawansowane i ich przeprowadzki nie były w stanie opłacić wszystkiego. Nasz azjatycki współpracownik również szukał kogoś na swoich terenach. Zapewniał, że tam zazwyczaj pomagał im jeden transport ciężarowy. Niestety on głównie tylko przewoził im rzeczy. Ja chciałem się starannie przygotować. Wiedziałem, że szkolenia mogę zrobić we własnym zakresie. Było to bardzo potrzebne, ponieważ czekała nas wspinaczka w góry i każdy musiał posiadać pewne umiejętności oraz sprawność fizyczną. Bez tego dosłownie wszystko mogło okazać się zbyt niebezpieczne. Ostatecznie znalazły się jakieś dwie duże firmy transportowe z województwa mazowieckiego, które zdecydowały się zapłacić za połowę ekspedycji. Nas wszystkich czekało ogromne wyzwanie, ponieważ niedźwiedź tybetański był prawie nie spotykany.

Nie wiedzieliśmy od czego zacząć i musieliśmy trochę zdać się na wiedzę azjatyckich kolegów. Oni nigdy wcześniej nie organizowali takiej wyprawy i szukali kogoś wykwalifikowanego. W Polsce mieliśmy naprawdę znakomitych specjalistów dlatego zdecydowali się na współpracę właśnie z naszym instytutem.