Tunele obkurczające, zastosowanie

Tunele grzewcze to bardzo popularne urządzenie do pakowania różnych produktów o różnych rozmiarach za pomocą folii termokurczliwej. Tego typu tunele stosowane są z powodzeniem naprawdę w każdej dziedzinie i w każdej gałęzi przemysłu.

Zasady działania tunelu obkurczającego

tunele grzewcze do pakowaniaPrzede wszystkim powiedzmy sobie, że tunele grzewcze do pakowania, działają na zasadzie cyrkulacji gorącego powietrza, dzięki czemu folia precyzyjnie i bardzo szybko dopasowuje się i dostosowuje do pakowanego produktu lub też zestawu produktów takich jak na przykład butelki wody, które pakowane są w zgrzewki. Tunele grzewcze mogą być tak naprawdę różnych rozmiarów, w zależności  od przedmiotów, produktów, które chcemy zapakować. Możemy poddać pakowaniu mniejsze produkty takie jak puszki czy słoiki, lub znacznie większe na przykład meble, czy ich poszczególne części takich jak fronty mebli czy drzwi. Tunele grzewcze mogą działać samodzielnie, lub wraz z innymi maszynami dzięki czemu cały proces odbywa się bardzo sprawnie. Tunel zawiera skrzynkę sterowniczą dzięki której jesteśmy w stanie ustawić prędkość taśmy w tunelu lub jego temperaturę. Kontrola temperatury jest naprawdę dużym atutem, ponieważ w zależności od przedmiotu który chcemy poddać pakowaniu, temperatura musi być odpowiednia i bezpieczna. Zazwyczaj producenci tunelu grzewczego proponują rozwiązania, które są indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta, materiały, z których korzystają są na wysokim poziomie, dzięki czemu inwestycja staje się długoterminowa.

Najważniejszą częścią tunelu grzewczego jest komora, to w niej następuje cały proces obkurczania. W zależności od jej wielkości dostosowuje się wymiar, gabaryty produktu lub zespołu produktów. Komora składa się z pasa, który transportuje produkt lub grupę produktów.