Tworzenie domowego studia nagrań z panelami akustycznymi

Jest wiele pasjonatów muzyki, którzy nawet wiążą z tym trochę więcej niż tylko zwyczajnie pogrywanie samemu dla siebie wieczorami. Wiele osób chce, żeby nagrywać i promować siebie, czy to w internecie, czy na konkurach, jednak, żeby móc się nagrać.

Panele akustyczne do wygłuszenia studia

panele akustyczneInni chcą po prostu wykorzystać swoje umiejętności, żeby nagrać kogoś innego i zarobić na tym. Wszystko jest normalne. Co jednak powinno być w naszym domowym studiu nagrań? Najważniejsze, żeby dźwięk nie wydostawał się na zewnątrz, a przynajmniej nie tak mocno, jak robi to normalnie. Co więc jest do tego potrzebne? Materiały wygłuszające! A co jest takim materiałem? Pianka akustyczna! A z niej wytwarza się panele akustyczne, które bardzo dobrze wychwytują fale akustyczne inaczej nazywane dźwiękiem. To jest konieczna rzecz przy tworzeniu domowego studia nagrań. Dla jeszcze lepszego wygłuszenia stosuje się coś takiego jak mata akustyczna inaczej nazywana jako mata wygłuszająca. To się z reguły kładzie na podłogę, ale muszę przyznać, że ma to bardzo dobre właściwości wygłuszające, ponieważ amortyzuje wszelkie drgania. Czyli tak, pianka wygłuszająca a z niej zrobione panela akustyczne, dalej mikrofon, wzmacniacze, instrumenty, interfejsy, oprogramowanie, głośniki specjalne do studia, dobre kable itd. Nie jest to trudne do zorganizowania, jednak trzeba trochę pieniędzy na to wydać. Nie da się tutaj ciąć kosztów. Jest wymóg, żeby kupić to czy tamto i po prosty trzeba.

Jeżeli kupimy nawet jakiś tańszy interfejs, to prędzej czy później stwierdzimy, że jest on do kitu. Dlatego zaczynajmy poszukiwania sprzętu od średniej półki. Niżej nie ma sensu, a do tego z wyższej półki jeszcze wytrzymamy kilka lat.

Scroll to Top