Ulga dla pleców – sensomotoryczna poduszka do siedzenia

Wielogodzinne siedzenie to prawdziwe udręczenie dla mięśni pleców i całego kręgosłupa. Pozycja siedząca nie jest dobra dla zdrowia, szczególnie jeśli jest nieprawidłowa. Niestety w czasie długotrwałego spędzania czasu przed komputerem albo w samochodzie, trudno jest przez cały czas zachowywać odpowiednią pozycję. Z tego właśnie powodu pojawiają się i nasilają dolegliwości bólowe.

Komu się przyda sensomotoryczna poduszka?

sensomotoryczna poduszka do siedzeniaRozwiązaniem dla osób potrzebujących szczególnego wsparcia kręgosłupa są specjalistyczne produkty. Jednym z nich jest sensomotoryczna poduszka do siedzenia. Wyglądem przypomina ona połączenie dysku z jeżykiem, ponieważ jej okrągły kształt wypełniony jest całkowicie niewielkimi kolcami. To one sprawiają, że ciało przyjmuje prawidłową postawę, a kręgosłup się odciąża. Korzystanie z takiej poduszki jest niezwykle proste i nie sprawia żadnego kłopotu nawet najmłodszym użytkownikom. Wystarczy po prostu podłożyć ją pod pośladki, a kręgosłup zaczyna sam pracować. Kolce wymuszają na osobie siedzącej permanentne przyjmowanie właściwej pozycji, a dzieje się to za pomocą pobudzania ruchu krążków między kręgami. Ten rodzaj siedzenia dynamicznego jest wyjątkowo dobrze przyjmowany przez kręgosłup, ponieważ plecy ciągle się poruszają. Nie jest to jedyna korzyść poduszki o właściwościach sensomotorycznych. Pozwala również ona poprawić krążenie krwi i czucie głębokie, a co za tym idzie – również i samopoczucie.

Sensomotoryczne jeżyki polecane są nie tylko osobom, które już odczuwają dolegliwości bólowe pleców, ale również tym, które profilaktycznie chcą zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa. Dodatkową zaletą tego sprzętu jest fakt, że może być wykorzystywany nie tylko do siedzenia, ale również do ćwiczeń poprawiających równowagę ciała oraz koordynację.

Scroll to Top