Używany wcale nie oznacza gorszy

 

Kupiłem używanego citroena, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na nowy model z salonu. Wiedziałem jednak, że przede mną wymiana pompy wspomagania, która może okazać się droga inwestycją, w zależności od podjętej przeze mnie decyzji. Postanowiłem zaryzykować i oddać pompę do regeneracji ze względu na brak funduszy na zakup nowej.

Pompa wspomagania po regeneracji jak nowa

regenerowana pompa wspomagania citroenWybrałem warsztat, który miał bardzo dobre opinie na rynku. Wiedziałem, że jeśli zabieg ma się udać to nie mogę szczędzić na pracy mechaników. Citroena odstawiłem do nich, sami wymontowali pompę i wzięli się do działania. Termin odbioru był wyznaczony na przyszły tydzień, ze względu na dużą ilość pracy, ale odezwali się do mnie po kilku dniach. Kiedy pojawiłem się w warsztacie mój samochód właśnie wjeżdżał na posesję. Okazało się, że regenerowana pompa wspomagania citroen nie była wcześniej naprawiana i teraz będzie sprawowała się jak nowa. Dla mnie to była bardzo dobra wiadomość, bo małym kosztem naprawiłem swój nowy samochód. Nowa pompa by znacznie mnie przedrożyła. A warsztat zrobił to nie dość, że w krótkim czasie to jeszcze bardzo solidnie. Zrobiłem kilka okrążeń po okolicy i rzeczywiście wszystko działało jak trzeba. Kierownica nie stawiała oporu, bardzo łatwo się zawracało. Nie mam już wątpliwości co do tego, że używane wcale nie jest gorsze od nowego. Jeśli istnieje możliwość naprawy części to zawsze warto z niej skorzystać.

Zregenerowana pompa służy mi po dziś dzień, mimo że citroenem przejechałem już jakieś 10 tysięcy kilometrów. Mam wrażenie, że nawet działa lepiej niż w niejednym nowym aucie. Cieszę się, że ostatecznie postawiłem na regenerację i sprawdzony warsztat, do którego na pewno jeszcze wrócę nie jeden raz. Teraz już wiem, że pracują tam prawdziwi profesjonaliści z ogromną wiedzą i umiejętnościami.

 

Scroll to Top