W Łodzi otwarto wypożyczalnię aut elektrycznych

Czy można jeździć samochodami zupełnie za darmo bez konieczności tankowania do nich paliwa? Można, pod warunkiem, że są to auta elektryczne, w których ładuje się akumulatory. Póki co jeszcze tankowanie samochodów elektrycznych jest w całym kraju darmowe. Ostatnio nawet otwarto wypożyczalnię, w której można wynająć samochód całkowicie elektryczny.

Opłacalne wypożyczenie samochodu elektrycznego

tania wypożyczalnia samochodów z łodziWspomnianą wypożyczalnię oferującą jedynie auta zasilane energią elektryczną otwarto w Łodzi. Jest to miasto, które dysponuje do tego doskonałą infrastrukturą stacji ładowania. Na większości stacji w tym mieście można naładować samochód elektryczny zupełnie za darmo. A to bardzo wiele znaczy dla właścicieli takich pojazdów. I dlatego właśnie pewna tania wypożyczalnia samochodów z Łodzi postanowiła zakupić dwadzieścia miejskich samochodów zasilanych właśnie w ten sposób. Ich wypożyczenie kosztuje niespełna dwieście złotych za dobę, ale plusem jest to, że można nimi jeździć całkowicie za darmo. Jeśli ktoś potrzebuje wynająć samochód na dalszą trasę to na takim wynajmie pojazdu elektrycznego może sporo zaoszczędzić. Przy wypożyczaniu takiego auta nie ma żadnych limitów w zakresie liczby kilometrów, która można przejechać. Im więcej przejedzie się kilometrów tym więcej można zaoszczędzić na skorzystaniu z takiego samochodu. A ładowanie póki co jest jeszcze darmowe. Zatem i dla wypożyczalni i dla jej klientów jest to korzystne.

Wypożyczalnie zyskują, bo mogą za wynajem takiego auta zażyczyć sobie więcej niż za wynajęcie samochodu z silnikiem spalinowym. Klienci zyskują całkiem sporo, bo nie muszą tankować do samochodu drogiej benzyny. Wystarczy poświęcić jedynie dwadzieścia minut na stacji benzynowej, żeby naładować akumulatory do poziomu osiemdziesięciu procent.