Warto korzystać z certyfikowanych masek

 

W ostatnim czasie wiele osób miało palącą potrzebę, żeby kupić maskę. Epidemia kroronawirusa spowodowała, że zostaliśmy zmuszeni do nakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Badania wykazały jednoznacznie, że maski w znaczący sposób ograniczają transmisję różnych groźnych dla zdrowia i życia drobnoustrojów.

Wszystkie maski z filtrem powinny posiadać certyfikat

certyfikowana maska z filtrem ffp2Zanieczyszczenie powietrza w dużych miejscowościach to bolączka wielu osób. Warto podkreślić z cała mocą, ze szkodliwe substancje obecne w powietrzu negatywnie wpływają na naszą kondycję zdrowotną. Smog jest wszechobecny zwłaszcza w trackie zimy i późnej jesieni, kiedy ludzie zaczynają palić w piecach. Czasami bardzo ciężko jest złapać oddech. Mimo tego jeszcze przed epidemią koronawirusa niewiele osób myślało o zakładaniu specjalnej maseczki antysmogowej. Dopiero wprowadzone obostrzenia zmusiły obywateli do zakrywania ust i nosa. Trzeb podkreślić, że certyfikowana maska z filtrem FFP2 skutecznie chroni nas zarówno przed smogiem obecnym w powietrzu, jak i groźnymi dla zdrowia i życia drobnoustrojami. Sam koronawirus nie jest tutaj wyjątkiem. Warto kupować jedynie sprawdzone produkty posiadające niezbędne atesty. W takim przypadku możemy być pewni, że noszona przez nas maseczka spełnia swoje zadanie. Filtry w maseczce trzeba regularnie wymieniać. Po zużyciu przestają one właściwie spełniać swoją rolę. Producent powinien poinformować o żywotności filtrów.

Nie ulega wątpliwości, że maski posiadające certyfikat jakości nadają się do użytku. Przede wszystkim można mieć pewność, że dają nam bezpieczeństwo. Właściwa ochrona przed drobnoustrojami w obecnych trudnych czasach jest niezwykle istotna. Maski wyposażone w odpowiedni filtr zazwyczaj posiadają zawór, przez który można swobodnie oddychać.