Wstawianie implantów we Wrocławiu

Braki zębów mogą poważnie utrudniać normalne funkcjonowanie. Związane jest to nie tylko z na przykład znacznie obniżonym samopoczuciem, ale i z problemami zdrowotnymi. Wszystkie braki w uzębieniu powinny zostać jak najszybciej uzupełnione.

Zabieg stomatologiczny z implantami

Implanty stomatologiczne WrocławBraki w uzębieniu mogą powodować przemieszczanie się zębów lub nawet poważne problemy ze szczęką, dlatego należy je koniecznie uzupełnić. Implanty stomatologiczne Wrocław są w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem. Są to małe wkręty wykonane z tytanu, który dzięki swoim właściwościom zrasta się w stosunkowo krótkim czasie z kością. Nie wywołuje przy tym skutków ubocznych czy alergii. Umieszcza się go w żuchwie albo w kości szczęki. Na tak umieszczonym elemencie można założyć protezę albo koronę. Jest to jedno z najpowszechniej stosowanych rozwiązań w przypadku utraty zęba czy zębów. Zabieg nie jest bolesny, choć z konieczności, żeby uniknąć uczucia dyskomfortu, używa się znieczulenia. Sam proces gojenia trwa zazwyczaj kilka miesięcy, maksymalnie do pół roku. Przez ten czas zakładane są pacjentowi zastępcze formy protetyczne, po zakończeniu procesu gojenia są one usuwane, a na ich miejsce umieszczane właściwe. Stosowanie takiego uzupełnienia powoduje, że korony czy protezy nie ruszają się, są umocowane stabilnie, dzięki temu, że implant wrasta w kość, a do tego są trwałe. Nie bez znaczenia jest również fakt, że podnosi to jakość życia i wzmacnia pewność siebie. Dzięki implantom oraz formom protetycznym uzębienie zyskuje bowiem ładny i zdrowy wygląd.

W przypadku problemów z jamą ustną, jak na przykład częściowa strata uzębienia, należy jak najszybciej udać się na konsultację do stomatologa. W przypadku uzupełnienia braków może ona zaproponować w pełni bezpieczny zabieg wstawiania implantów.

Scroll to Top