Wybór trenera personalnego

Dużo mówi się o zdrowym trybie życie i coraz więcej osób się na niego decyduje. To właśnie przez to siłownie usytuowane w centrach większych miast niemal pękają w szwach. Z jednej strony to bardzo dobre zjawisko, dzięki któremu zwiększa się nasza świadomość. Niestety coraz częściej mamy możliwość obserwowania osób, źle wykonujących pewne ćwiczenia.

Czy trener personalny mi pomoże?

treningi personalne warszawaTrener personalny to w ostatnim czasie dość popularny zawód. Niestety wśród trenerów, coraz więcej jest osób, które ukończyły jeden kurs i już biorą sobie podopiecznych. Najczęściej związane jest to z chęcią sporego zarobku. Wybór trenera personalnego wcale nie jest taki prosty. Wszystko dlatego, że nie każdy z nich specjalizuje się w tym samym. Może być tak, że jeden interesuje się tylko i wyłącznie ludźmi, chcącymi zgubić nadprogramowe kilogramy, a inny – tymi, którzy zamierzają swoje ciało wyrzeźbić. Poza tym bardzo ciężko jest znaleźć osobę kompetentną. Trener personalny powinien nie tylko układać plany treningowe, ale także uczyć poprawnego wykonywania konkretnych ćwiczeń. Jego rolą jest również wsparcie i motywacja podopiecznego w dążeniu do celu. Poza tym wielu doświadczonych oraz niedoświadczonych trenerów bierze się za układanie także planów żywieniowych. Jeśli zastanawiamy się, czy się na to zdecydować, wybierzmy osobę, która rzeczywiście się tym interesuje i ma potrzebne szkolenie. Jeśli interesują nas treningi personalne Warszawa będzie miejscem, w którym z całą pewnością znajdziemy odpowiedniego trenera. Wybór ten może być nieco utrudniony, jeśli borykamy się z problemami zdrowotnymi.

Wybierając trenera personalnego, zainteresujmy się szkoleniami, które odbył, a także certyfikatami, które posiada. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że oddajemy się w ręce specjalisty. Pamiętajmy o tym, że trener powinien nas motywować nie tylko na treningach. Dobrze jeśli będzie pytał jak się czujemy po konkretnych ćwiczeniach i czy mamy jakieś spostrzeżenia.