Wygodne łóżeczko niemowlęce

Noworodki i niemowlęta większość swojego czasu spędzają w łóżeczku, ponieważ to jedyne bezpieczne miejsce dla nich. Oczywiście pod warunkiem, ze jest właściwie dobrane pod względem rodzaju i zastosowanych w nich zabezpieczeń.

Co musi posiadać łóżeczko niemowlęce?

białe łóżeczka dla niemowlątNawet jeżeli rodzice decydują się spać z dzieckiem, to konieczny jest zakup łóżeczka dla niego, ponieważ na pewno będzie w nim spędzał sporo czasu w ciągu dnia. Dla noworodków i niemowląt są przeznaczone specjalne łóżeczka z zabezpieczeniami w formie szczebelków, które chronią maluchy przed wypadnięciem z nich. Rodzice najczęściej wybierają białe łóżeczka dla niemowląt, ponieważ są uniwersalne. Bez względu w jakim kolorze jest pokój naszego malucha, to na pewno białe łóżeczko będzie pasować. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy łóżeczka z szufladami lub bez, ale wszystkie są w tym samym rozmiarze sześćdziesiąt na sto dwadzieścia centymetrów. Jeżeli nasz maluch będzie miał mały pokój, to warto wykorzystać każdą wolną przestrzeń i wybrać model z szufladą, ponieważ schowamy do niej rzeczy dziecka, zabawki lub zapasową pościel. Maluchy w łóżeczkach ze szczebelkami przeważnie spędzają pierwsze dwanaście lub nawet osiemnaście miesięcy życia, gdyż później są na tyle duże, że istniej ryzyko, że odbijając się od podłoża wypadną z łóżeczka. Nie bez powodu mają one regulowaną wysokość podłoża, aby dostosować są do wieku dziecka. Najpierw jest ono ułożone wysoko, bo dziecko nie umie się podnosić, a później na samym dole.

Łóżeczka przede wszystkim muszą być solidnie wykonane, najlepiej aby były całe z drewna i dobrze żeby ich szczebelki były demontowane, ponieważ wtedy maluch będzie mógł z niego korzystać jeszcze dłużej. Średnia cena łóżeczka, to około 300 złotych.

Scroll to Top