Wyjątkowy zestaw porcelany

W tym roku moja ukochana babcia obchodziła 70. urodziny. Jako, że jest to okrągła rocznica postanowiłam, że tym razem trochę bardziej postaram się jeżeli chodzi o wybranie urodzinowego prezentu dla niej. Jako, że babcia uwielbia porcelanę kupiłam dla niej piękny zestaw – dwie filiżanki z dzbankiem do herbaty. Ale postanowiłam nadać temu kompletowi pewnego twistu.

Dzięki farbom do porcelany nabrała ona niepowtarzalnego charakteru

farby do porcelanyUznałam, że sam komplet do herbaty nie będzie zbyt pomysłowym prezentem. Dlatego też zaopatrzyłam się w farby do porcelany i sprawiłam, że zwykłe filiżanki oraz dzbanek stały się kolorową i wyjątkową dla babci pamiątką. Lubię rysować, ale bardziej odnajduje się w abstrakcyjnej formie sztuki. Moja babcia za to woli dość kobiece, można wręcz powiedzieć, że babcine wzory – w związku z tym postanowiłam ozdobić filiżanki oraz dzbanek malunkami kwiatów polnych. Wybrałam kwiaty polne ponieważ nie są one tak „ciężkie” i nie zdominowały całego projektu. Nigdy nie malowałam na szkle, więc w jednym ze sklepów internetowych zamówiłam tani zestaw 6 sztuk farb do porcelany. Mimo, że kolorów było mało to można było je bez problemy ze sobą mieszać. Samo nakładanie było bardzo proste i jestem zadowolona z jakości farb. Po skończonej pracy wystarczyło poczekać 24 godziny na wyschnięcie barwnika.

Mimo, że malarstwo oraz rysowanie to tylko moje małe hobby, to jestem naprawdę zadowolona z tego jaki efekt końcowy udało mi się ozdabiając zestaw do herbaty. Kupione przeze mnie farbki przeznaczone do porcelany spisały się bardzo dobrze, a przecież nie zapłaciłam za nie dużo. Udało mi się sprawić babci niespodziankę, która jest nie tylko ładna, ale i użyteczna na co dzień. Babcia uwielbia pić herbatę z filiżanek ode mnie!