Wytrzymała trawa sportowa

Kiedy projektowałam swój ogród to starłam się to robić tak, by wszystko było jak najbardziej trwałe. Lubię urządzać przyjęcia w ogrodzie, dzieciaki lubią bawić się na trawniku. Taras był z kostki brukowej, czyli jak najbardziej solidny, było też dużo brukowanych ścieżek. Postawiłam też na drzewa owocowe zamiast ogródka warzywnego. Była też altana i miejsce na grilla.

Najlepsza odmiana trawy do ogrodu

nasiona trawy sportowejMartwiłam się przede wszystkim o trawnik. Trawa to nie bruk, można ją łatwo zadeptać i zniszczyć. Nie chciałam jednak całej działki wysypywać kamieniami, bo to nie wyglądałoby atrakcyjnie. Jednak zaświtała mi pewna myśl a mianowicie to, że przecież korty tenisowe czy boiska piłkarskie także mają podłoże trawiaste. A jednak trawa jakoś się tam utrzymuje i zawsze jest idealnie zielona. Postanowiłam zbadać temat i sprawdzić jak to możliwe. Okazało się, że istnieją specjalne mieszanki traw do miejsc intensywnie użytkowanych. Taka trawa jest bardziej wytrzymała od zwykłej, jest odporna na zniszczenia. Wiedziałam zatem, że muszę kupić nasiona trawy sportowej znanej marki, inne opcje nie wchodziły w grę. Kupiłam duże opakowanie, tak by nasion wystarczyło ma pokrycie całego trawnika i została odrobina na ewentualne dosiewki. Przygotowałam ziemię, rozrzuciłam nasionka, całość podlałam i czekałam na efekty. Trawa dosyć szybko zaczęła rosnąć. Tylko w jednym miejscu musiałam trochę jej dosiać bo był tam zawsze cień i trawa tak dobrze nie rosła. Poza tym była idealna.

Trawa sportowa dobrze się prezentuje w moim ogrodzie, jest gęsta, ładna, idealnie zielona. Nawet kiedy dzieci cały czas po niej biegają to nadal nie wygląda na zmarnowaną, zatem efekt został osiągnięty. Cieszę się, że znalazłam idealne nasiona trawy do obsiania swojego trawnika.

Scroll to Top