Wytrzymałe panele na podłogę

 

Moda na różne rodzaje pokryć podłogowych zmienia się niezwykle dynamicznie. Jeszcze zaledwie kilkanaście lat temu najpopularniejszym materiałem używanym przy produkcji podłóg było drewno. Z czasem zaczęły powstawać płytki, parkiet a na dzień dzisiejszy najpopularniejsze są panele. Rodzajów paneli w sklepach jest naprawdę bardzo dużo i wybór na pewno nie będzie łatwy.

Podłoga z solidnych paneli

panele podłogowe kronoKluczową sprawą odnośnie paneli jest obecnie to by wyróżniały się małą ścieralnością. Generalnie z reguły jest tak, że im grubszy panel tym bardziej wytrzymały jest na różnego rodzaju zarysowania czy przetarcia. Wspomniane zarysowania zdarzają się niestety praktycznie cały czas. Nie da się funkcjonować w taki sposób by nasze panele zawsze wyglądały idealnie ponieważ prędzej czy później zauważymy na nich pogłębiające się mikro urazy. Jednym z popularnych materiałów używanych do tworzenia podłóg są panele podłogowe krono. Firma ta funkcjonuje na rynku od wielu lat i wyróżnia się solidnością. Materiały, które produkuje są z reguły bardzo wytrzymałe na różne czynniki. O tym, że panele wyprodukowane przez tą firmę są bardzo solidne może świadczyć fakt, że bardzo często objęte są one gwarancją producenta, która obowiązuje przez wiele lat. Gdyby ta firma robiła słabe produkty to dawanie tak długiej gwarancji byłoby po prostu nieopłacalne. Warto postawić na sprawdzone i wytrzymałe rozwiązania, które będą zarówno mocne jak również będą cieszyć nasze oczy przez długie lata.

Ogólnie rzecz biorąc w ostatnich latach bardzo wzrosła sprzedaż paneli podłogowych w kolorach szarym oraz czarnym. Szczególnie kolor szary ostatnio jest na szczycie ponieważ bardzo dobrze komponuje się on z większością kolorów. Popularnym połączeniem są czerwone ściany wraz z szarymi bądź czarnymi meblami i panelami w tym samym kolorze.