Zalety osmotycznych filtrów do wody

 

Istnieje wiele korzyści z używania osmotycznych filtrów do wody do czyszczenia wody. Filtry do wody z odwróconą osmozą usuwają zanieczyszczenia z wody zasilającej i niefiltrowanej. Działają na zasadzie przepychania wody przez półprzepuszczalną membranę. Gdy woda przepływa przez membranę, przepływa od bardziej skoncentrowanej strony membrany do mniej skoncentrowanej strony, wytwarzając świeżą, czystą wodę pitną.

Procesy odwróconej osmozy skutecznie filtrują wodę

filtr wody odwrócona osmozaGeneralnie filtry do wody odwróconej osmozy mogą być używane do oczyszczania wody pitnej. Używają żywic jonowymiennych do zmiękczania wody i usuwania wapnia i magnezu. Te filtry wstępne są wypełnione ujemnie naładowanymi jonami sodu i dozują z wody wapń, magnez i inne minerały. Powoduje to bardziej miękką wodę, która nie gromadzi się w rurach. Zasadniczo filtr wody odwrócona osmoza jest skutecznym filtrem i jest w stanie usunąć najgorsze zanieczyszczenia. Filtr wykorzystuje wysokie ciśnienie do rozdzielenia wody do czystej postaci. Jego membrana blokuje większość zanieczyszczeń, blokując ich przejście. Cząsteczki wody przechodzą przez membranę, ale duże cząsteczki, takie jak cząstki, osady, bakterie i pirogeny są blokowane. Proces usuwa również rozpuszczone sole, substancje organiczne i bakterie. Membrana jest jak moskitiera, przepuszcza czystą wodę i zatrzymuje duże cząstki, które nie mieszczą się.

Zazwyczaj filtry z węglem aktywnym są wytwarzane przez podgrzanie materiału w warunkach braku tlenu do tysiąca stopni. Powstałe granulki mają pory i są wysoce zdolne do pochłaniania szerokiej gamy zanieczyszczeń. Większość filtrów węglowych wykorzystuje granulowany węgiel aktywny, który jest porowaty i umożliwia łatwe przejście wody. Filtry z węglem aktywnym są również przydatne do poprawy smaku wody.

 

Scroll to Top