Zalety przełącznika zarządzalnego

Współczesne przedsiębiorstwo, nieposiadające dobrej jakości internetu niemal nie ma racji bytu. Budowa własnej sieci wymaga jednak wyboru i zakupu odpowiednich elementów, które zapewnią nam efektywność i wydajność pracy. Jednym z podstawowych, niezbędnych przedmiotów jest switch.

Czym różni się przełącznik niezarządzalny od zarządzalnego?

przełącznik zarządzalnyDo skonstruowania własnej sieci internetowej konieczny jest wybór odpowiedniego switcha, nad którego zakupem powinniśmy się odpowiednio zastanowić i uwzględnić kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma funkcja tego elementu, bowiem inne parametry powinien posiadać model wykorzystywany w infrastrukturze biurowej, a jeszcze inny w przypadku sieci przemysłowej. W pierwszym przypadku znaczenie mają możliwości sprzętowe, w drugim – odporność na wstrząsy i różnice temperatur. Kolejnym aspektem jest rodzaj przełącznika. Model niezarządzalny jest co prawda prostszy w obsłudze, jednak dodatkowe funkcje, jakie daje nam przełącznik zarządzalny, takie jak ustawienia priorytetu dla przesyłu najważniejszych danych czy filtrowanie adresów MAC, okazują się naprawdę przydatne. Zwróćmy także uwagę na ilość potrzebnych portów i ich typ. Najmniejsze przełączniki posiadają zaledwie kilka gniazd, natomiast te bardziej rozbudowane mogą ich mieć nawet 96. Uwzględnijmy nie tylko aktualną wielkość budowanej sieci, ale także najbliższe perspektywy przyszłościowe i ewentualne możliwości rozwoju.

Internet stanowi podstawę pracy dla większości przedsiębiorstw, bez względu na branżę. Budowa własnej sieci gwarantuje doskonałą jakość połączenia, jednak wymaga to zastosowania odpowiednich rozwiązań, które w pełni zaspokoją potrzeby naszej firmy. Kluczowe znaczenie ma wybór przełącznika, który może mieć zarówno prostą, jak i bardziej skomplikowaną formę.

Scroll to Top