Zastosowanie palet słupkowych

W magazynach i halach najczęściej stosuje się palety. Ułatwiają one przechowywanie towaru i składowanie go w dowolnym miejscu. Ponadto z ich pomocą bardzo łatwo zachować porządek na terenie całego obiektu. Oczywiście najlepszym urządzaniem do ich przewożenia jest wózek widłowy.

Zalety palet słupkowych

palety słupkoweObecnie w wielu sklepach branżowych można znaleźć różne rodzaje palet. Tworzone są zarówno z drewna, jak i z tworzyw sztucznych, czy stali. Dzięki temu mogą być stosowane w różnych warunkach, nie ważne, czy znajdują się na zewnątrz, czy wewnątrz budynków. Producenci starają się dopasować je do różnych produktów, jednak nie zawsze jest to możliwe. Czasami mają one inny kształt, czy wymiary. Jednak w takich przypadkach można zastosować palety słupkowe. Konstruowane są one z myślą o nietypowych ładunkach. W związku z tym najczęściej wykonywane są ze stali ocynkowanej. Dzięki temu nie trzeba przejmować się ciężarem towaru. Co więcej, są odporne na korozję i mogą służyć przed wiele lat. Ponadto są bardzo łatwe w montażu i demontażu. Ich konstrukcja pozwala również na ich piętrzenie. Nie trzeba przy tym martwić się o produkty, ponieważ palety te posiadają słupki, na których można je opierać. Nawet w pionowym ustawieniu są one bardzo bezpieczne. Można przechowywać na nich drewno, które nie przeszło jeszcze obróbki, czy inne niewymiarowe materiały. Oczywiście transportowanie ich w magazynie obywa się za pomocą wózka widłowego, który dodatkowo może umieścić je na wysokich regałach.

Palety słupkowe mają bardzo dużo zastosowań. Można spotkać je głównie w magazynach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować je na budowie. Zabezpieczenie na nich towaru również nie jest trudne, tak samo, jak utrzymanie ich w dobrej kondycji, wystarczy tylko regularnie je czyścić.

Scroll to Top