Zdrowy olej naturalny

Piramida żywienia powinna być wyznacznikiem dla każdego z nas w kwestii codziennej diety. Stosując się do jej zaleceń, z pewnością zapewnimy sobie długie i zdrowe życie. Ważne tylko, aby wybierane produkty było zdrowe i nieprzetworzone.

Gdzie najlepiej kupować naturalne olej?

olej naturalny sklep internetowyPodstawę piramidy żywienia stanowią warzywa i owoce, które powinny być spożywane każdego dnia w największej ilości. Później umieszczone są produkty zbożowe, które stanowią główne źródło węglowodanów, a następnie nabiał, mięso i ryby. Dopiero na ostatnim miejscu, czyli na szczycie piramidy znajdują się tłuszcze, których powinno się najmniej spożywać. Najlepsze są oleje roślinne, gdyż są bogate w cenne składniki i wykazują często działanie lecznicze. Do smażenia należy wybierać oleje rafinowane, ponieważ mają wysoką temperaturę dymienia, natomiast do spożywania na surowo najlepsze są nierafinowane. Chcąc kupić dobrej jakości olej naturalny sklep internetowy będzie najlepszym miejsce na zakupy. Może to być specjalistyczny sklep z takim asortymentem albo sklep ze zdrową i ekologiczną żywnością, gdyż dostaniemy tam oryginalne, najwyższej jakości oleje. Do najbardziej wartościowych zalicza się olej z pestek dyni, ponieważ jest cennym źródłem magnezu, żelaza, selenu i cynku. Do tego posiada sporo witamin z grupy B oraz A, C, E i D. Ma zbawienny wpływ na włosy, skórę, układ pokarmowy czy moczowy. Równie cenny jest naturalny olej lniany, który także należy spożywać na zimno, ponieważ w wysokich temperaturach traci swoje wartości.

Przed wyborem najlepszego oleju trzeba dokładnie czytać etykiety, ponieważ wyczytamy z nich czy dany olej jest rafinowany czy też nie. Te pierwsze przeważnie nie zawierają żadnych wartości i dlatego można na nich jedynie smażyć, natomiast drugie są skarbnicą cennych składników.

Scroll to Top