Zmiana terminu dotycząca rozliczania podatku z Niemiec

 

Jest wiele osób, które na co dzień pracują poza granicami Polski. Nie da się ukryć, że najwięcej Polaków wyjeżdża do takich krajów jak Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Irlandia, Norwegia. Niemcy to kraj, który znajduje się najbliżej i oferuje wysokie zarobki w wielu branżach. Właśnie dlatego sporo osób decyduje się na emigrację zarobkową.

Do kiedy można rozliczyć podatek z Niemiec?

fachowe rozliczenie podatku z niemiecPozostaje jednak problem związany z rozliczaniem podatku. Wiadomo, że większość rozlicza się w Polsce. Istnieją firmy, biura podatkowe, które specjalizują się w rozliczaniu podatków z Niemiec. Trzeba jednak wiedzieć o kilku bardzo ważnych zasadach. Pierwszą z nich jest zmiana, jaka wejdzie w życie już w przyszłym roku. Od 2019 roku zostaje wydłużony termin rozliczania dla deklaracji podatkowych. Każdy będzie miał czas na rozliczenie do 31 lipca. Co w sytuacji, jeśli dana osoba nie zdąży rozliczyć się do tego czasu? Oczywiście zostaną naliczone kary za każdy miesiąc zwłoki. Na szczęście fachowe rozliczenie podatku z niemiec pozwala na uniknięcie takich sytuacji. Biuro podatkowe zajmie się tym i zrobi to w sposób profesjonalny. Trzeba jednak pilnować tego terminu i wiedzieć, kiedy kończy się okres spłaty. Jeśli chodzi o składanie deklaracji podatkowych za rok 2017, to jak na razie należy to zrobić tak jak w każdym poprzednim roku, czyli do 31 maja. Każda osoba, która pracowała w Niemczech, może się starać o zwrot podatku.

Oczywiście istnieją przeróżne regulacje z tym związane, o których z pewnością poinformuje nas firma, do której się zgłosimy. Jeśli ktoś jest zatrudniony w Niemczech przez polską firmę, zazwyczaj to ona zajmuje się wszystkimi sprawami z tym związanymi. Są jednak osoby, które jadą do pracy na własną rękę i to one same muszą dopilnować wszystkich formalności związanych z podatkami.

 

Scroll to Top