Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Obecne zabiegi medycyny estetycznej już praktycznie w żaden sposób nie przypominają tych sprzed laty, które były bolesnymi operacjami wymagającymi długiej i również nierzadko bolesnej rekonwalescencji. Dziś nawet lifting przeprowadza się bez użycia skalpela, a nawet i zupełnie bezinwazyjnie. To z kolei sprawia, że coraz częściej korzystamy z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej 

medycyna estetyczna markiW dzisiejszych czasach zabiegi mające na celu poprawić naszą urodę wykonuje się już praktycznie bezinwazyjnie, natomiast zabiegi, które wciąż wymagają ingerencji w ciało są na tyle delikatne, że nie wymagają od nas późniejsze rekonwalescencji. Nic zatem dziwnego, że ostatnimi laty tak bardzo popularna stała się medycyna estetyczna Marki posiadają kliniki w których możemy poddać się naprawdę zróżnicowanym zabiegom. Obecnie coraz większą sławę zyskują zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Łączy on cząsteczki wody i to właśnie on jest odpowiedzialny za jędrność oraz nawilżenie naszej skóry. Kwas hialuronowy występuje bowiem naturalnie w naszym ciele, a zatem decydując się na zabieg z jego wykorzystaniem tym samym nie wstrzykujemy sobie żadnej sztucznej i niebezpiecznej substancji, a jedynie powiększamy zasoby tego, co i tak w naszym ciele się znajduje. Przez wzgląd na jego naturalne występowanie w organizmie, nasze ciało po jakimś czasie zaczyna naturalnie wchłaniać cząsteczki nadmiaru kwasu co jest nie wadą, a zaletą ponieważ gdyby nam się jednak nie spodobał efekt końcowy danego zabiegu mamy pewność, że w końcu on przeminie.

Kwas hialuronowy wykorzystuje się w medycynie estetycznej do spłycania zmarszczek, aczkolwiek dzięki swoim właściwościom nie tylko poprawia sprężystość skóry, ale także głęboko ją nawilża i rozświetla sprawiając, że wyglądamy zarówno młodziej, jak i zdrowiej. Kwas hialuronowy także od lat z powodzeniem wykorzystywany jest w przypadku drobnych korekt nosa lub do powiększania ust.

Scroll to Top